Zalety diety proteinowej

Największą zaletą diety proteinowej jest niewątpliwie to, że bardzo szybko możemy zauważyć, jak nasza masa ciała będzie spadać kosztem utraty tkanki tłuszczowej. Ponadto takie efekty będziemy mogli utrzymać przez długi czas i, co najważniejsze nie zauważymy u siebie najmniejszych oznak efektu jo-jo. Spożywając duże ilości białka dieta ta nie przyczynia się do tego, że nasze mięśnie zaczną wiotczeć, a w dodatku zaobserwujemy u siebie już po kilku dniach lepsze samopoczucie. Błyskawiczne spalanie kalorii powoduje również to, że nasz organizm nie będzie zatrzymywać wody w organizmie.

Dieta Dukana proponuje nam spożywanie takich produktów, które zmniejszają nasz apetyt, chociaż będziemy mogli spożywać je w dowolnej ilości, toteż uczucie głodu będzie nam tutaj zupełnie obce. Przyznamy również, że nie sprawi nam żadnej trudności przygotowanie potraw ze składników, które są zalecane w czasie stosowania się do tej diety, ponieważ są one ogólnie dostępne. W dodatku sami możemy zaplanować swoje menu, wybierając te produkty spośród zalecanych składników podczas stosowania diety, które są dla nas szczególnie apetyczne.

Możemy również zauważyć, iż w porównaniu do innych diet, pomimo tego, że będziemy musieli przejść przez cztery fazy, efekty możemy osiągnąć znacznie szybciej przy braku skutków ubocznych.