Dieta proteinowa i wpływ temperatury

Ze względu na to, iż w diecie Dukana będzie nam przede wszystkim zależeć na tym, by móc pozbyć się jak największej ilości kalorii, warto stosować wszelkie środki, jakie mogą nam w tym pomóc. Niezwykle istotna może być tutaj temperatura, jeśli uwzględnimy to, że organizm człowieka zużywa dodatkowe kalorie w celu zapewnienia ciału odpowiednią ilość ciepła. Jeśli wobec tego zdecydujemy się zjeść dany posiłek na zimno zauważymy, że w ten sposób stracimy więcej kalorii, niż wówczas, gdybyśmy to samo danie miało wyższą temperaturę.

Ponadto, jeśli przyrządzimy sobie zimne potrawy, na pewno nie będziemy mieć tak dużego łaknienia, jak na ciepłe dania. Taka prawidłowość nie będzie odnosić się tylko i wyłącznie do naszego menu, chociaż niewątpliwie tutaj mamy większe pole manewru, by zdecydować, które dania będą nam smakować w niskiej temperaturze. Możemy także zmienić nieco nasze przyzwyczajenia ze sposobu, w jaki wykonujemy codzienne czynności, na przykład gdy bierzemy prysznic, również warto zamienić wodę ciepłą na zimną, ewentualnie stosować naprzemiennie raz ciepły strumień wody, a raz zimny.

Jeśli się nad tym zastanowimy, bez trudu uda nam się znaleźć co najmniej kilka takich nawyków, które możemy zmienić poprzez obniżenie temperatury, co nie stanie się dla nas zbyt męczące lub niezdrowe. Inne sposoby obniżenia ciepłoty ciała to na przykład noszenie lżejszej odzieży, obniżenie temperatury pokojowej o kilka stopni, czy wybór dłuższego spaceru, zamiast jazdy samochodem lub innym środkiem komunikacji. Te wszystkie drobne czynności pomogą nam szybciej osiągnąć zamierzony cel.