Rola wody w trakcie trwania diety

Pomimo tego, że woda nie zalicza się do typowych produktów diety proteinowej, odgrywa bardzo ważną rolę, dlatego też musimy pamiętać o tym, by dostarczać naszemu organizmowi co najmniej 1,5 litra wody dziennie. Przede wszystkim picie wody w większych ilościach przyczynia się do zachowania równowagi w naszym organizmie, co jest szczególnie ważne we wstępnym etapie diety Dukana, kiedy mogą pojawić się zaparcia. Ponadto woda bezpośrednio przyczynia się do tego, iż proces chudnięcia przebiega tak szybko i efektywnie.

To właśnie dzięki niej znacznie szybciej pozbędziemy się składników ubocznych, jakie będą zalegać w naszym ciele. Nie można również nie docenić wpływu wody, jaki ma ona na ciało kobiet, ponieważ pozwala zapomnieć o czymś takim, jak pomarańczowa skórka, która jest przeważnie prawdziwym utrapieniem dla wielu pań. Na pewno każdy z nas doświadczył też tego, iż kiedy wypijemy większą ilość płynów, momentalnie mamy mniejsze uczucie głodu. Jest to bardzo ważne, ponieważ spożywając mniejsze racje żywnościowe sprawimy, że dieta proteinowa stanie się dla nas znacznie tańsza.

Jeśli zaś przeraża nas myśl o tym, że będziemy musieli dziennie wypić aż tyle wody, możemy ją od czasu do czasu zastąpić lekkimi napojami. Innym rozwiązaniem jest picie wody podczas spożywanych posiłków, ponieważ wtedy z pewnością nie uda nam się zabić w sobie pragnienia. Reasumując, picie większej ilości wody zniweluje możliwość pojawienia się niepożądanych skutków, takich jak zaparcia, czy zły nastrój wywołany usuwaniem wody z organizmu.