Przeciw tłuszczom

Kiedy będziemy chcieli przeanalizować zwykły dzień z życia przeciętnej osoby, u której wyraźnie widać nadwagę, zauważymy, że częściej spożywa ona dania, mające w sobie różne tłuszcze, aniżeli warzywa, bądź owoce. Nie jest to nic odkrywczego, jednak to właśnie w diecie Dukana zauważymy, że po raz pierwszy tak ostro potraktowane zostają wszelkie tłuszcze, ponieważ tutaj po prostu musimy zapomnieć o tym, że one w ogóle istnieją.

Jak się przekonamy tłuste potrawy są tak naprawdę katalizatorem dla wszystkich innych niezdrowych produktów, w tym dla cukru, soli, a także dla protein, ponieważ są szybciej przyswajalne przez nasz organizm, niż białka. Zupełnie logiczne wydaje się wobec tego to, że proteiny nie mogą wpływać pozytywnie na nasz organizm, jeśli będzie on również przyjmować chociażby najmniejszą ilość tłuszczy. Ponadto wszystkie tłuste potrawy wzmagają u nas zły apetyt, czyli taki, który podpowiada nam, by zjeść jeszcze więcej dań, w których dominującym składnikiem jest tłuszcz.

Nie możemy zapominać o tym, że tłuszcze nie tylko prowadzą do przybierania na wadze w zastraszającym tempie, ale równie szybko zaczną czynić spustoszenie w naszym organizmie. Mogą prowadzić do podwyższenia ciśnienia, cholesterolu, zaburzeń krążenia krwi i wielu innych równie niebezpiecznych schorzeń, których nie powinniśmy lekceważyć. Z dietą proteinową odzyskamy jasność umysłu i zapomnimy o wszystkich tych potrawach, które nas kusiły pomimo tego, że nie mogły nam ofiarować nic więcej poza tysiącami zbędnych kalorii.