Jak przetrwać pierwsze dni diety

Osobom, które stosują już którąś dietę z kolei w swoim życiu może być naprawdę trudno podejść do diety proteinowej z optymizmem, szczególnie, jeśli zauważymy, że możemy odczuwać w jej trakcie zniechęcenie i miewać zaparcia. Dlaczego by jednak nie potraktować tej diety, jak wyzwania, podejść do niej ambicjonalnie? Takie podejście nie pozwoli nam się tak szybko zniechęcić, a ponadto na każdej fazie diety Dukana znajdziemy takie produkty, które będą dla nas szczególnie atrakcyjne. Jeśli wobec tego wyznaczymy sobie jakiś cel i uda nam się go zrealizować w konkretnym tygodniu, wówczas możemy sobie sprezentować potrawę, która jest dla nas wyjątkowo apetyczna.

Duże znaczenie może mieć również samo przygotowanie miejsca, w którym będziemy spożywać posiłki – musimy je tak zaaranżować, by ono samo już wywoływało u nas pozytywny i podniosły nastrój. Jeśli porównamy tę dietę z innymi, zauważymy, że tak naprawdę nie jest ona taka zła, ponieważ mamy do wyboru szeroki wachlarz produktów, które w dodatku będziemy mogli doprawić ziołami i przyprawami. Dzięki temu nic nie stoi nam na przeszkodzie, by serwować sobie takie dania, za którymi będziemy wprost przepadać, a wówczas nie ma wręcz mowy o zniechęceniu.

Najtrudniej może być nam znieść pierwsze dni diety proteinowej, jeśli nie będziemy przygotowani na te wszystkie negatywne strony, które mogą tutaj wystąpić. Jeśli jednak się na nie przygotujemy, przetrawimy je wcześniej w naszej głowie, stwierdzimy, że te parę dni to nie jest wieczność i nawet uczucie głodu nie będzie nam straszne, choć jest to jedna z trudniejszych reakcji naszego organizmu, z jaką będziemy musieli sobie poradzić. Liczy się również nasze nastawienie, więc jeśli powiemy sobie, że bardzo wielu osobom się udało, nie będziemy chcieli być od nich gorsi.