Koszty diety

Na pierwszy rzut oka wydawać by się mogło, iż dieta Dukana jest niezwykle droga. Produkty, które są tutaj zalecane mogą, bowiem kosztować krocie, jak na przykład łosoś, cielęcina, konina, niektóre ryby, czy owoce morza. Nie mniej jednak nie możemy zapominać o tym, że potrawy, które będziemy przyrządzać w oparciu o tę dietę, będą pozbawione (całkowicie lub do pewnego etapu) takich składników, jak cukier, masło, margaryna oraz różnych przekąsek. Niektóre z tych produktów na stałe gościły w naszym menu, a ich koszt nie zawsze mieścił się w niskich lub średnich cenach rynkowych.

Pomijając te produkty w naszych wydatkach zauważymy, że nie powinniśmy mieć większych problemów z zakupieniem tych produktów, które będą ściśle wiązać się z dietą proteinową. Ponadto te wyjątkowo dla nas drogie produkty możemy kupować sobie tylko raz na jakiś czas, ponieważ dieta nie posiada takich zaleceń, by każdy z zalecanych składników znalazł się w naszym menu co najmniej raz w tygodniu. Mając zupełną dowolność w aranżowaniu potraw, możemy przygotować dania bogate w proteiny, które nie będą stanowić ogromnego obciążenia dla naszego budżetu.

Warto również zauważyć, że niektóre produkty możemy kupić taniej, jeśli wybierzemy wersję mrożoną, na przykład wtedy, gdy będziemy kupować ryby. Tak naprawdę tylko od nas samych, od naszej pomysłowości i zaradności będzie zależeć to, czy dieta Dukana stanie się dla nas finansową zmorą, czy wręcz będziemy się dziwić, jaka jest ona tania.