Czy czas już na dietę?

Żyjemy w czasach, kiedy stosowanie jakiejś diety jest nie tyle chęcią zgubienia kilogramów, ile po prostu przystosowaniem się do panujących trendów, gdzie każdy dba o linię i stosuje się do zaleceń tej lub innej metody. Jednak w odróżnieniu od innych diet, ta opierająca się na produktach proteinowych zmusza nas do poważnego zastanowienia nad naszym życiem, samopoczuciem i oczywiście nad naszą wagą. Nie jest to, bowiem dieta, na którą podejmują się osoby idące z duchem czasu, ale takie, które chcą w końcu zauważyć, że ich ciało staje się mniejsze w tych partiach, na których nam zależy.

Jeśli wobec tego czujemy się nieszczęśliwi ze swoją wagą, zdajemy sobie sprawę z tego, że jest ona niebezpieczna dla naszego zdrowia lub wprowadza ograniczenia w nasze relacje z innymi ludźmi, jest to na pewno wystarczający sygnał, by coś zmienić w swoim dotychczasowym życiu. Jednak zanim dokona się zmiana w naszych czynach, musi się ona dokonać również w naszym umyśle, dlatego też na początku musimy dokładnie przeanalizować to, jak przebiega dieta Dukana, z czym może być nam trudno sobie poradzić i jak duże będzie poświęcenie z naszej strony. Wiele osób boi się przyznać (nawet samemu przed sobą), że przejście na taką dietę może być wyzwaniem ponad ich siły. Jednak, kiedy będziemy świadomi tego, że jesteśmy słabi, warto otoczyć się takimi ludźmi, którzy będą działać na nas motywująco.

Możemy także zastosować sposób stary, jak świat, czyli założyć się z kimś, że uda nam się dopiąć swego i schudnąć. Takie rozwiązanie pozwoli nam upiec dwie pieczenie na jednym ogniu, ponieważ jeśli zrzucimy na wadze trzymając się ustaleń diety proteinowej to będziemy zarazem szczęśliwi naszym osiągnięciem, a w dodatku udowodnimy sobie i innym, że potrafimy wspiąć się na wyżyny, by osiągnąć to, co jest dla nas ważne.